?

Log in

No account? Create an account
patrankininkas

gedas


Piknikas istorijos šalikelėje


Previous Entry Share Next Entry
Rusiška ruletė mamoms ties Vilniaus Saulės slėnio parku
Ce
gedas
Tai yra oficialus ir pagrindinis įėjimas į Antakalnyje, Šilo gatvėje esantį Saulės slėnio parką - gražuolį parką, kurį ypač pamėgusios mamos su vaikais - parke įrengta žaidimų aikštelė vaikučiams, ten patogu stumdyti vežimėlius ir t.t.

Tačiau kartu tai yra mirtini spąstai toms pačioms mamoms - ir jų vaikams. Jau ne du tris, o dvi-tris dešimtis kartų eidamas prošal griebdavausi už galvos regėdamas kaip mamos su vaikais parankėse ar vežimėliais mėgina "peršokti" kelią, kad patektų į parką, tuo pat metu išsisukinėdamos nuo keliu lekiančių mašinų. O patekti į parką nelengva, ypač su kūdikiais vežimėliuose, nes anapus esantys statūs aštrūs šaligatvio kraštai blokuoja įėjimą.

O mašinų srautas ten, kaip matote, nemenkas - ir laksto tikrai dideliais greičiais - kelias ten kyla į kalną, tad vieni didina įsibėgėdami, kiti nestabdo leisdamiesi.
Laiko klausimas kada ten įvyks nelaimė, nes daugybė žmonių kiekvieną dieną rizikuoja, eidami į parką (kaip ir įėjimas juk) tiesiog per kelią. Vienintelis šiaudas, dėl kurio čia dar nieko "nenukirto" - kiek aukštėliau įėjimo esantis "gulintis policininkas" dėl kurio 2/3 automobilių kiek pristabdo. Bet vis pasitaiko nestabdančių.

Šis įrašas skirtas Vilniaus Savivaldybės žiniai, kad nutikus nelaimei (o ji matyt neišvengiamai nutiks) nebūtų apsimetinėjančių, kad "nieko nežinojom".

Pirmą laišką Vilniaus Savivaldybės Eismo organizavimo skyriui parašiau dar birželio pradžioj. atsakė rugsėjį. Atsakymas biurokratiškai lakoniškas:
"Pėsčiųjų perėjos įrengiamos kompleksiškai, įvertinant galimą apšvietimo įrengimą su šaligatviuir visos gatvės infrastruktūros nutiesimu pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus ir normatyvinius dokumentus.
Pranešame, kad šiuo metu techninėms eismo reguliavimo ir saugumo priemonėms skirtos lėšos yra paskirstytos ir suplanuotos. Šilo gatvė bus įtraukta į eismo saugumo priemonių įrengimo 2014 metų įrengimo planą"


Išvertus į žmonių kalbą - perėjos įrengimas baisiai brangus malonumas, be apšvietimo įrengimo, šaligatvių tiesimo net nepradėsim ir neprašykit. Gal 2014-aisiais.

Bet juk tuo pat metu kai rašiau pirmą laišką (t.y. birželį) tas pat eismo skyrius netoliese, kas 100 metrų įrengė tris (!) pėsčiųjų perėjas atkarpoje nuo Grybo-Šilo gatvių sankryžos (žr. žemėlapį žemiau). Įrengė be jokių ten super-duper investicijų - nudažė kelią "zebru", pastatė ženklą ir taškas. Praėjus porai mėn. dvi iš jų panaikino.

Tačiau tokiu pat būdu įrengti perėją prie įėjimo į parką (žr. žemėlapį žemiau) staiga tapo baisiai sudėtingu reikalu, reikalaujančiu baisingų investicijų.
Terizikuoja tėveliai ir mamytės stumdami vežimėlius į parką, kur tolumoj šmėkšo puikiausiai įrengta aikštelė (net dvi, nors viena senstelėjusi) vaikams - Eismo skyrius jums dovanoja nemokamą adrenalino dozę. Gal ir vainiką tiems nelaimėliams, kuriuos pirmuosius "nuskins" nupirks. O gal ir ne - lėšos biudžete tam juk nenumatytos.