?

Log in

No account? Create an account
patrankininkas

gedas


Piknikas istorijos šalikelėje


Previous Entry Share Next Entry
Che, che - veidmainiai
nekasti
gedas
..panašu, alfa.lt gerokai apsigėdino, straipsnį apie "vagis" ir "plėšikus" su metalo ieškikliais rankose, iliustruodama akivaizdžiai iš ieškotojų podėlių nukniauktomis fotografijomis (ant vienos jų, berods net buvo žmogus, dėvintis ryškiaspalvę "..elekomo" striukę..;).
Tiesa, po poros pastebėjimų komentaruose labiausiai į akis krintančias abejotinas iliustracijas suskubo pašalinti, bet yra kas jas išsaugojo...
O ir komentaruose bandžiusiam toliau spjaudytis vienam teisuoliui (Tamulynui?) kelissyk gerai "mestelta" - pabaksnota pirštu į ieškotojų ir Lietuvos archeologų bendradarbiavimo pavyzdžius:
--------
Pagooglinkit ponas teisuoli, paprasčiausiai pagooglinkit, kad ir V. Vaitkevičiaus strp. apie Kukaviečio šventvietės mįsles (ir Algirdo kapo paieškas) "Šiaurės Atėnuose":

"Kalbant apie geležies amžių, Turlojiškių senovės gyvenvietę (II a. pab.–III a.) tiksliai datuoja lobių ieškotojų ten rasta puikios būklės Antonino Pijaus moneta (dupondijus), nukalta tarp 153 ir 154 m. "

"Lauke į šiaurę nuo Turlojiškių pilkapių lobių ieškotojai rado XIV a. antrąja puse–XV a. pr. datuojamą žalvarinę lietą segę. Tai dirbinys, kurio archeologinis kontekstas (įkapė iš suardyto kapo? gyvenamosios zonos radinys?), reikia tikėtis, dar paaiškės ateityje. Svarbiausia, kad segės chronologija sutampa su mums rūpimų įvykių Kukaveityje laikotarpiu ir leidžia įtarti, jog tuo metu Turlojiškėse dar galėjo būti laidojama. Taigi, jeigu kas nors imtųsi Algirdo kapo paieškų, tai darbą reikėtų pradėti Turlojiškėse. "
--------
Žodžiu, žmonės linksminasi išsijuosę.

  • 1
Beda, kad negerbiamas V.Vaitkevicius apsimelavo nerausdamas. Toje vietoje palei Muse yra nutiestas dujotiekis. Ji tiesiant ko gero ir buvo "uzkabintas" pilkapyno pakrastys. Dar negraziau yra tai, kad butent ieskotojai minetus radinius parode archeologams ir patys atveze i radimo vieta. Trecias negrazumas, kad negerbiamas V.vaitkevicius, neatsiklauses spausdina Lietuvos ryte svetimas nuotraukas (kaip ir Alfa.lt.)O,grazus faktas yra tas, kad Turlojiskes aptiko butent ieskotojai ir informavo mokslininkus.

Čia tikrai Vaitkevičių turite omeny? Jis gi taip "Šiaurės Atėnuose" ir įvardina Turlojiškių radinius - kad rasti lobių ieškotojų - tad kurgi apsimelavo?
Man Vaitkevičius, asmeniškai pasirodė labai adekvatus archeologas šiuo klausimu - suprantantis bendradarbiavimo teikiamas galimybes.

apsimelavao, teigdamas, kad ieskotojai isdarke pilkapius. Ne ieskotojai isdarke, o dujotiekininkai. Taip pat neetiskai elgiasi, spausdindamas ne savo nuotraukas (Alfa.lt nuotraukas iseme po to, kai gavo velniu is ieskotoju forumo adminstratoriaus, beje). Gal galima butu gauti nuoroda Siaures Atenuose su tuo pasisakymu?

alfos.lt pašnekesys su L.Tamulynu:

http://www.alfa.lt/straipsnis/10418395/?Juodoji.archeologija.Lietuvoje..pelningiausiu.verslu.desimtuke=2010-11-07_16-01

V. Vaitkevičiaus strp. Šiaurės Atėnuose. Beje, nemačiau nė vienos Vaitkevičiaus pasisakymo prieš ieškotojus, toks įspūdis, kad maišot su Tamulynu.

http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=891&kas=spaudai&st_id=15940

  • 1